TECO - Automatizace - O společnosti Teco a.s.

 

O společnosti Teco a.s.

Společnost Teco a.s. je přední český výrobce průmyslových řídicích systémů kategorie PLC (z anglického slova Programmable Logic Controller), které jsou vyvíjeny, vyráběny a testovány podle mezinárodních standardů řady IEC EN 61131.

Kvalita výrobků a výrobní postupy společnosti Teco a.s. jsou od roku 1996 certifikované podle mezinárodního standardu EN ISO 9001:1994 a od roku 2002 podle EN ISO 9001:2000 a od roku 2008 dle EN ISO 9001:2008.

Orientaci na mezinárodní technické standardy podtrhuje Teco a.s. svým členstvím v organizaci PLCopen, která má za cíl rozvíjet a prosazovat do života normu IEC 61131-3.

Teco a.s. má pro vývoj PLC a dalších automatizačních systémů k dispozici vlastní výrobní a vývojové kapacity a zajišťuje průběžné zvyšování kvalifikace všech svých zaměstnanců, techniků a vývojových inženýrů.

Teco a.s. garantuje pro své výrobky dlouhodobou technickou podporu a trvalé servisní služby (24/7) a pro naléhavé případy podporu formou hotline.

Prezentační video Teco na kanále YouTube

Prezentace společnosti Teco a.s. [PDF, 2.1MB]


Společnost Teco vznikla v roce 1993 z privatizačního projektu závodu TESLA Kolín oddělením a osamostatněním divize automatizační techniky. Vzniklá společnost Teco s.r.o. byla v roce 1994 přeměněna na akciovou společnost Teco a.s., kde statutárním orgánem je tříčlenné představenstvo a dozorčí rada je rovněž tříčlenná. Společnost sestává z 5 úseků: Rozvojový, Výrobní, Obchodní, ekonomický a Úsek řízení jakosti..

Teco a.s. navázala na více než osmdesátiletou tradici elektrotechnické a elektronické výroby v Kolíně a na dlouholetou tradici v automatizační technice. Tato tradice má svůj počátek ve firmě B. K. Prchalové (1919), která vyráběla telefonní a telegrafní přístroje a později radiopřijímače.

V roce 1929 přišla do firmy B.K. Prchalové jako další společník švédská firma L.M. Ericsson Stockholm a název byl v roce 1934 změněn na Prchal-Ericsson a Co. Nový společník umožnil vyrábět v Kolíně podle know-how firmy Ericsson automatické telefony a telefonní centrály. V této firmě byly v následujících letech rovněž vyráběny nejrůznější elektronické součástky, elektronické komponenty, mikrofony a radiopřijímače.

V roce 1945 byla firma Prchal-Ericsson a Co. integrována do skupiny telefonních a automatizačních firem s názvem TESLA Kolín. V roce 1966 zahájila firma TESLA Kolín výrobu řídicích systémů pro NC stroje a v roce 1976 výrobu prvních PLC automatů a programovatelných systémů.

Teco a.s. založilo nedlouho po svém vzniku v roce 1993 dceřinnou společnost Proteco s.r.o., která zajišťuje engineering a realizaci projektů, jakož i vývojový a aplikační software pro systémy Tecomat.

Teco a.s. tvoří s dceřinnou společností Proteco a s firmou Geovap s.r.o. velmi výkonnou skupinu Teco, která disponuje vynikajícími vývojovými, inženýrskými, aplikačními a servisními kapacitami.

Skupina Teco disponuje odpovídajícím dlouholetým technickým know-how, které jí pomáhá řešit a úspěšně realizovat náročné průmyslové automatizační procesy a regulační úlohy v nejkratší době a v nejvyšší kvalitě.