TECO - Automatizace - Detail

 

Individuální zónová regulace vytápění - Městský úřad Kroměříž, Česká republika

Popis reference

Během léta roku 2017, jako součást energetického auditu a rekonstrukce budovy „B“ Městského Úřadu v Kroměříži, provedl náš zákazník - společnost Micronic Přerov - instalaci systému Tecomat Foxtrot jako IRC systém (individuální zónová regulace vytápění) a další návaznosti na regulaci kotelny budovy městského úřadu. Hlavním cílem bylo dosažení maximálních úspor spotřebovaných energií při zachování optimálních teplot pro výkon práce.

Je to jedna z dalších instalací firmy Micronic Přerov (www.TopeniChytre.cz), která zohledňuje moderní trendy úspor energií a evidenci naměřených i provozních hodnot prostřednictvím rozsáhlé evidence hodnot. Tato uložená data následně slouží k analýze a optimalizaci provozu budovy.

Výraznou novinkou v tomto řešení je vůbec první použití sběrnicových skleněných dotykových termostatů s LCD displejem, jejichž vzhled byl navržen na základě představ a zadání provozovatele objektu, včetně jeho loga.

Nový termostat přináší jednoduché ovládání prostřednictvím 6-ti dotykových ploch, které je podpořeno indikací provozních stavů pomocí různobarevných LED a displeje, který zobrazuje jak naměřenou, tak i požadovanou teplotu. V tomto objektu se nachází 89 regulovaných místností, z toho je 80 místností osazeno tímto novým dotykovým ovládacím prvkem. Celkově je regulováno 119 elektro-termohlavic. Zónová regulace je provázána s vlastní regulací plynové kotelny s několika topnými okruhy.

Celý systém lze mimo dotykové ovladače spravovat prostřednictvím intuitivní grafické vizualizace jak s přihlášením administrátora, tak i uživatele s definovanými užvatelskými právy.

Služby a použité technologie