TECO - Automatizace - Detail

 

Kompletní měření a regulace ve víceúčelovém kulturním a společenském zařízení Metropol, České Budějovice

Popis reference

  • Země: Česká republika
  • Název akce: Měření a regulace v kulturním zařízení Metropol v Českých Budějovicích
  • Realizace: Troch s.r.o., Trutnov
  • Rok realizace: 2015
  • Řídicí systém: Tecomat Foxtrot
  • Programové vybavení: Mosaic

Firma Troch s.r.o. z Trutnova společně s firmou Teco a.s. předala koncem září 2015 po jednoměsíčním zkušebním provozu k plnému užívání kompletně rekonstruovaný řídicí systém měření a regulace celého komplexu Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích.

Po povodních v roce 2002 byla celá infrastruktura vytápění a vzduchotechniky nově zrekonstruována. Poté, co se provozovatel v roce 2014 dozvěděl, že tehdy nainstalovanému zahraničnímu systému byla ukončena technická a servisní podpora, stál před rozhodnutím, zda přejít na novější typ od stejného dodavatele nebo si vybrat řídicí systém od dodavatele jiného s dlouhodobější technckou a servisní politikou.

Ve výběrovém řízení uspěla firma Teco a.s. s řídicím systémem Tecomat Foxtrot. Pro výměnu a instalaci a naprogramování nového systému byla vybrána firma Troch s.r.o. z Trutnova.

Následující fotografe dokumentují rozsah objektu a rozsah měření a regulace. Je zde celkem 7 centrálních modulů s nezbytnými periferiemi. Na fotografiích je vidět, že v původních rozvaděčích byly zachovány všechny původní silové prvky a v technologii i původní čidla. Foxtrot se dokonale přizpůsobil nejen počtem a typem původních vstupů a výstupů, ale i rozměrově.  Ještě zbylo místo na případné rozšíření.

METROPOL je víceúčelové kulturní a společenské zařízení v centru města Českých Budějovic s celkovou kapacitou prostor 2000 osob. V komplexu Domu kultury Metropol se nachází Velký společenský sál, Divadelní sál, Malá scéna, Kruhový sál, Salonky, administrativní budova a Hotel U tří lvů.

V objektu sídlí Opera Jihočeského divadla, stálá galerie uměleckých fotografií, kulečníková herna, sázková kancelář, umělecké výstavy, fitness, taneční a pohybové studio Patifo.

V provozu je od roku 1970. Současný provozovatel je Metropol, spol. s r.o. Zřizovatelem společnosti současného provozovatele, společnosti Metropol, spol. s r.o., je pět odborových svazů, z nichž Odborový svaz KOVO je společným zástupcem.

Služby a použité technologie