TECO - Automatizace - Detail

 

Řídicí systém školícího střediska firmy Cormen - Bystřice nad Pernštejnem, Česká republika

Popis reference

  • Země: Česká republika
  • Název akce: Řídicí systém školícího střediska firmy Cormen 
  • Realizace: Tecont s.r.o. a 2AService s.r.o. 
  • Rok realizace: 2012
  • Řídicí systém: Tecomat Foxtrot
  • Programové vybavení: Reliance

Během roku 2012 bylo postaveno v Bystřici nad Pernštejnem moderní školicí středisko firmy Cormen s.r.o., jednoho z předních výrobců chemických prostředků pro čištění, dezinfekci a ošetření v průmyslu a domácnosti.

Školicí středisko vzniklo ve stávající nástavbě kancelářské budovy těsně přiléhající k výrobním halám firmy Cormen. Bylo vybudováno přes 700 metrů čtverečních ploch pro různá školení z prostředí chemického průmyslu, včetně prostorů pro ukázky účinnosti vyráběných přípravků.

Školicí středisko je plně automatizováno nasazením inteligentní elektroinstalace řízené systémem Tecomat Foxtrot od naší firmy Teco a.s. Tato technologie ovládá, řídí a vizualizuje kompletní osvětlení střediska (moderní zářivková svítidla), otopnou soustavu složenou ze dvou okruhovaných plynových kotlů, které zásobují 25 radiátorů a podlahové vytápění v další části firmy. Vytápění je řízeno na základě měření venkovních teplot a teplot v místnostech. Každá místnost je samozřejmě nezávislá. Změna teplot mimo nastavené a naprogramované cykly je možná pomocí ovládacího modulu RCM2-1.

Dále systém Tecomat Foxtrot řídí kompletní vzduchotechniku včetně rekuperace vzduchu a tepelných čerpadel pro ohřev vzduchu. Systém Foxtrot je také propojen se systémem EZS Honeywell a EPS, včetně požárních čidel. K řídicímu systému Foxtrot je připojen i přístupový systém do vyhrazené části školicího střediska, které je určeno pro ubytování účastníků školení. Ovládání systému je umožněno pomocí dvou nástěnných displejů ID-18 a pokojových modulů RCM2-1.

Veškeré procesy jsou vizualizovány a sdíleny na dispečinku školicího střediska pomocí SCADA softwaru Reliance. Ovládání a monitorování je sdíleno také prostřednictvím webových stránek a pro oprávněné osoby je umožněno řízení pomocí telefonu, tabletu či jiného mobilního zařízení.

Řídicí systém bude v budoucnu rozšířen o řízení čtvrthodinového maxima, řízení vytápění výrobních hal a řízení osvětlení skladů včetně měření úspor a osvitu.

Služby a použité technologie