TECO - Automatizace - Detail

 

Řízení osvětlení Kavárna Štěstí - Praha

Popis reference

  • Země: Česká Republika
  • Název akce: Řízení osvětlení v Kavárně Štěstí - Praha
  • Řídicí systém: Tecomat Foxtrot
  • Rok realizace: 2017
  • Programové vybavení: Mosaic
  • Realizace: Artemide s.r.o., ELPRAMO s.r.o.

V obchodním centru na Floře v Praze otevřeli koncem března 2017 novou kavárnu. Kavárnu Štěstí. Autorem a dodavatelem technického řešení osvětlení je Hynek Medřický z pražské firmy Artemide a  naše společnost Teco zde dodala řídicí systém Tecomat Foxtrot včetně stmívačů.

V kavárně je využito kombinace nepřímého a přímého osvětlení. LED pásky svítí za krycími deskami nahoru a pocitově zvětšují jeho výšku. Zároveň to zabraňuje oslnění. Nad barem, kde je třeba více soustředěného světla, i nad částí stolků jsou rozmístěny dolnozářiče (tzv. downlighty) s difuzory – opět pro eliminaci oslnění.

Stmívání je zajištěno automaticky řídicím systémem Tecomat Foxtrot. Specifikem jsou tu dlouhé časy stmívání, které je tak vlastně nepostřehnutelné, stejně jako v přírodě, kde soumrak přichází také pomalu. Dvacet minut po západu slunce se tu postupně během 100 minut sníží intenzita osvětlení na 75 %.

Na řízení osvětlení jsou zde použity šestikanálové stmívací moduly řízené sběrnicí CIB, která je přirozenou součástí zvoleného systému Foxtrot. Jeden modul tak obsáhl tři dvouokruhová svítidla.

Celkově kavárnu osvětluje více než padesát individuálně stmívaných LED svítidel tří typů.

Služby a použité technologie