TECO - Automatizace - Detail

 

Řízení osvětlení výrobní haly společnosti Serioplast - Levice, Slovensko

Popis reference

  • Země: Slovensko
  • Název akce: Řízení osvětlení výrobní haly společnosti Serioplast - Levice, Slovensko
  • Realizace: Light Project, s.r.o.
  • Rok realizace: 2014
  • Řídicí systém: Tecomat Foxtrot
  • Programové vybavení: Mosaic

Ve výrobní hale společnosti Serioplast ve Slovenských Levicích proběhla v roce 2014 rekonstrukce osvětlení a původní osvětlení bylo nahrazeno úspornými LED svítidly ALBEO 147, řízenými našim systémem Tecomat Foxtrot. Instalaci tohoto pilotního projektu provedla společnost Light Project, s.r.o. a s výsledkem byl investor – společnost Serioplast velice spokojena.

Zaměstnanci velmi pozitivně reagovali na ostré bílé neoslňující světlo, podstatně rozdílné oproti stávajícímu klasickému osvětlení v ostatních výrobních závodech Serioplastu. Uživatelé mají možnost automatického řízení osvětlení podle časového harmonogramu a senzorů osvětlení a pohybu. Časovým nastavením vytvoří denní a týdenní harmonogramy pro jednotlivé části budovy, přičemž systém automaticky zohledňuje měnící se čas východu a západu slunce. S použitím DALI sběrnice a senzorů na monitorování přítomnosti osob systém adresně zapíná příslušná světla.

Velmi překvapující byl měření a porovnání spotřeby energií původního a nového systému osvětlení, kdy po několikaměsíčním provozu došel investor ke zjištění, že návratnost nového systému osvětlení včetně řízení je méně než dva a půl roku. Proto nepřekvapí, že Serioplast již nyní chystá změnu osvětlení v dalších svých výrobních halách a samozřejmě i tam nebude chybět systém Foxtrot.

Služby a použité technologie