TECO - Automatizace - Detail

 

Řízení systému světel v Muzeu Kyperského divadla - Limasol, Kypr

Popis reference

Muzeum Kyperského divadla otevřel kyperský prezident Dimitris Christofias pro veřejnost 27. března 2012 při příležitosti Mezinárodního dne divadla.

Muzeum sídlí v Kulturním centru Panose Solominidese v druhém největším kyperském městě Limasol a je společným majetkem města Limasol a Kyperské divadelní organizace. Expozice tohoto unikátního muzea představuje významné milníky historie divadelního umění na Kypru.

Pro dodávku kompletního osvětlovacího systému byla vybrána společnost Rhine Line Ltd. Jejím úkolem bylo vytvořit v celém muzeu typické divadelní přítmí s bodovým zdůrazněním vystavených kostýmů a dalších divadelních artefaktů. K osvětlení jeviště a ke zdůraznění jednotlivých modelů byly použity halogenové bodové reflektory PAR36.

Vyřešena byla i kombinace halogenového a LED osvětlení, která respektuje křehkou povahu kostýmů a látek. K posílení šetrného nasvětlení vzácných tkanin kostýmů byly přidány LED bodovky.

Naším systémem Tecomat Foxtrot ve spojení se softwarem NeoMatic od firmy Rhine Line je ovládáno 40 stmívaných halogenových světel a LED předřadníků 0-10V a 16 spínaných výstupů.

Díky inteligentnímu a flexibilnímu systému a snadnému způsobu vytváření světelných scén byly splněny požadavky jak architekta, tak i kurátora na 100%.

Služby a použité technologie