TECO - Automatizace - Detail

 

Pivovar Svatý Ján

Popis reference

  • Země: Česká republika
  • Název akce: Ovládání Pivovaru Svatý Ján
  • Realizace: Ing. M. Karaivanov
  • Rok realizace: 2007
  • Řídicí systém: Tecomat TC700
  • Programové vybavení: Mosaic, Web maker

"Cílem Pivovaru Svatý Ján je "přetavit" laickou veřejnost na veřejnost poučenou, která bude vyžadovat a schopna posoudit i typově odlišná piva. Vaříme či připravujeme tedy ležák světlý i tmavý, ale, pale ale, IPA, stout, porter, bock, pšeničné pivo aj."

Tolik krátký úryvek z webových stránek Pivovaru Svatý Ján, www.pivovarek.cz. Soukromý minipivovar v obci Polepy u Kolína vaří opravdu speciální piva "ALE" s názvy jako PovstALEec, Mazel, Fešák. O šíři sortimentu svědčí i přehled pinět

Co o svém pivovaru, o jeho historii a o pivech, která vaří, říká majitel a sládek v jedné osobě Ing. Karaivanov naleznete na stránkách www.pivovary.info.

Po letech spolupráce firmy Teco s Ing. Karaivanovem a jeho firmou Racioterm v oblasti výměníkových stanic se konečně potkal objektiv našeho fotoaparátu i s jeho soukromým koníčkem. 

V pivovaru nalezneme speciální CK tanky uměrné velikosti pivovaru. Jak na svých stránkách zařízení popisuje sládek,  je to "Kompilace zatracovaného i propagovaného CK tanku a klasické otevřené spilky, která tvoří základ konstrukce tanku pro hlavní kvašení i dokvašování. K oprávněně kritizovanému propadu kvasné deky nedochází a zároveň zelené pivo není přečerpáváno do ležáckých sudů."

"Systém měření a regulace ovládá ohřev varny, chlazení ležáckých tanků ap. Vyhodnocuje havarijní stavy. Ulehčí práci, zpřesní proces vaření, ale nezbaví sladka jeho tvůrčích schopností."  říká na svých stránkách ing. Karaivanov o roli řídicího systému.

 

Program řídicího systému Tecomat si v Mosaicu Ing. Karaivanov napsal sám. Udržuje ho a aktualizuje tak, jak se rozšiřuje jeho sortiment piv a jak se rozvíjí i Tecomat. Upgrade centrálního modulu mu umožnil využít nově i web serveru a připojit si dohled nad pivovarem i přes internet.

Pokud sdílíte pro vaření vlastního piva stejnou vášeň jako Ing. Karaivanov, vězte, že je schopen vám podobný pivovar dodat a nainstalovat. Stručnou nabídku má na svých stránkách v sekci Výroba.

Služby a použité technologie