TECO - Automatizace - Detail

 

Řízení technologií obilného sila GEMERNÁKUP a.s.

Popis reference

  • Země: Česká republika
  • Název akce: Řízení technologií obilného sila v Rimavské Sobotě na Slovensku
  • Realizace: SLOVTECO s.r.o.
  • Rok realizace: 2005
  • Řídicí systém: Tecomat TC700 2 rámy, TC601,TC634, 6xXH05
  • Programové vybavení: Reliance runtime control  500 bodů

Řídící systém Tecomat byl v Rimavské Sobotě na nainstalován našim slovenským distributorem firmou SLOVTECO s.r.o.  jako řídící systém pro technologie obilného sila pro zákazníka GEMERNÁKUP a.s.

Pro ovládání dopravních cest přepravy obilnin v sile byl použitý řídící systém Tecomat TC700, pro měření teplot obilí uloženého v sýpkách byl použitý řídící systém Tecomat TC601, TC634 a 6x XH05. Programování dopravních cest je realizované v počítači umístěném v místnosti obsluhy, pomocí obslužného programu vytvořeného v prostředí Reliance. Novou dopravní cestu si můžeme  naprogramovat v režimu programování vlastní cesty bez ohledu na to, jaké jsou spuštěné dopravní cesty v silu. Po zadání popisu nové cesty a jejím uložení do paměti počítače ji můžeme kdykoliv spustit. Při spouštění nové cesty řídící systém zkontroluje možné kolize s běžící cestou. Při zjištění kolize nepovolí spuštění nové cesty a oznámí to obsluze.

Samozřejmostí je kontrola poruchových stavů jako je zastavení dopravních pásů, nepřeklopení klapek, neotevření anebo zavření výpadů.
 
Měření teplot uskladněných obilnin je realizované původními termozávěsy s termistory. Hodnoty odporů termistorů jsou načítané řídícím systémem TC600 a dál zpracovávané obslužným programem. Obslužný program všechny naměřené teploty archivuje a při překročení mezních hodnot hlásí tento stav obsluze.

Služby a použité technologie