TECO - Automatizace - Detail

 

Stroj na řízené rozpouštění vodíku do vody pro Samsung Mobile Displays - Jižní Korea

Popis reference

  • Země: Jižní Korea
  • Název akce: Stroj na řízené rozpouštění vodíku do vody pro Samsung Mobile Displays - Jižní Korea
  • Rok realizace: 2014/15
  • Řídicí systém: Tecomat Foxtrot
  • Programové vybavení: Mosaic
  • Realizace: CSVG a.s.

Společnost CSVG a.s. z Olomouce se zabývá výrobou jednoúčelových strojů a zařízení pro polovodičový průmysl. Jejich zákazníky najdeme po celém světě - zejména továrny na čipy do spotřební elektroniky či výrobci displejů.

Firma využívá u většiny svých strojů PLC naší společnosti Teco, u jednodušších aplikací je to systém Tecomat Foxtrotu, komplexnější stroje či výrobní linky pak řídí Tecomat TC700. Velkou výhodou pro jejich programátory je rychlá technická podpora a školení v češtině, dále pak možnost vzdálené správy PLC pomocí služby TecoRoute, a také řada jednoduchých nástrojů pro zákazníka - například k aktualizaci programu v PLC.

Pro Jihokorejskou společnost Samsung Electronics - divizi výroby displejů Samsung Mobile Displays vyvinula společnost CSVG stroj na řízené rozpouštění vodíku do vody, která se následně používá k oplachu OLED displejů. Kvůli nemožnosti aplikace chemikálií na organické struktury OLED se tak využívá fyzikálních vlastností H3O+ k odstranění nečistot z povrchu displeje.

Celý tento systém je řízený centrální jednotkou Foxtrot a ovládaný dotykovým displejem ID-28. Pro rozšíření vstupů a výstupů jsou použity jednotky OS-1401, IT-1604 a IB-1301, na které jsou připojena bezpečnostní čídla, řízení čerpadla či ovládání ventilů. Kompletní programové vybavení včetně grafického uživatelského rozhraní bylo vytvořeno v nástroji Mosaic a Web Maker.

První prototyp byl instalován do továrny Samsungu na začátku roku 2015, po úspěšné kvalifikaci ve výrobě se počítá se sériovou výrobou. Toto zařízení nemá v současné době na globálním trhu výkonově srovnatelnou konkurenci a svůj podíl na tomto úspěchu nese i naše společnost Teco se svými produkty a týmem specialistů.

Služby a použité technologie