TECO - Automatizace - Detail

 

Řídicí systém montovaného rodinného domu Ecomodula - Francie, Nord Pas de Calais

Popis reference

  • Země: Francie
  • Název akce: Řídicí systém montovaného rodinného domu Ecomodula - Francie, Nord Pas de Calais  
  • Realizace: Realizace: SUP-TECHNIK, spol. s r.o.
  • Rok realizace: 2012
  • Řídicí systém: Tecomat Foxtrot CP-1000
  • Programové vybavení: Mosaic

Společnosti SUP-TECHNIK spol. s r.o. a Insight Home, a.s. se spojily a vyvinuly nový koncept pro domácí automatizaci – Chytrý rozvaděč. Jedná se o typizovaný domovní a bytový rozvaděč, dodávaný v několika velikostech pro různě velké instalace. Obsahuje technologie pro silnoproudé i slaboproudé domovní rozvody včetně veškerých komponent pro jištění a chránění celé elektroinstalace. Není zapomenuto na rozvod televizního a satelitního signálu, datovou síť včetně nakonfigurovaného wifi routeru a zálohovaného datového úložiště.

Inteligenci zajišťuje řídicí systém Tecomat Foxtrot, využitý pro pohodlné ovládání světel, žaluzií, topení i dalších zařízení, dále certifikovaný zabezpečovací systém EZS, kamerový systém se záznamem a multimediální server. Veškeré obsažené technologie může uživatel ihned po zapojení ovládat z moderní vizualizace pomocí tabletů i chytrých telefonů a to i vzdáleně a nejen to. Dokonce si může sám nastavovat scénáře, teplotní režimy a další parametry systému.

Dosavadní způsob realizace chytrých domů je založen na individuálním, neopakovatelném řešení každé jednotlivé instalace. Chytrý rozváděč používá stejné technologie jako zakázkově realizované inteligentní domy, ale je dodáván plně zapojený a kompletně naprogramovaný. Realizaci plnohodnotné domovní automatizace nyní zvládne i běžný elektrikář či montážní firma, která se na chytré domy nespecializuje. Uživatelé navíc ušetří značnou část finančních prostředků za projektovou přípravu a programování.

Standardizovaný systém domácí automatizace míří do zahraničí

Jednou z referencí  Chytrého rozvaděče je dům ECOMODULA POP 124, který byl uskutečněn ve francouzském regionu Nord pas de Calais. Jedná se o dvoupodlažní objekt s pěti obytnými místnostmi, dvěma koupelnami a garáží.

Chytrý rozvaděč - varianta DUE, vybavený Tecomatem Foxtrot, zde řídí následující: ovládání světel, elektrických rolet, podlahového topení, wifi a alarmu (EZS) z iPadu a telefonů.

Služby a použité technologie