TECO - Automatizace - Detail

 

Řídicí systém zneškodňovací stanice alkalicko-kyselých, chromových a kyanidových vod - MEP Postřelmov

Popis reference

  • Země: Česká republika
  • Název akce: Řídicí systém zneškodňovací stanice alkalicko-kyselých, chromových a kyanidových vod
  • Realizace: AITEC s.r.o.
  • Rok realizace: 2007
  • Řídicí systém: 1x Tecomat TC 700 4 rámy (vzdálené vstupy a výstupy)
  • Programové vybavení: 1x Reliance Runtime Server pro 500 datových bodů, 1x Reliance Runtime Control pro 100 datových bodů

MEP Postřelmov a.s. je jeden z nejstarších podniků s elektrotechnickou výrobou v regionu Severní Moravy. Od roku 1931 se zde vyrábějí různé elektrické přístroje, především pak přístroje nízkého napětí, elektrické motorové spouštěče, odporníky a signální osvětlení pro letiště a železnice. V současné době se ve výrobním závodě společnosti MEP Postřelmov a.s. vyrábí elektrické přístroje a rozvaděče pro oblast elektrické dopravy, energetiky a strojírenství. Dále podnik vyrábí strojírenské díly a sestavy, odlitky z hliníkových slitin a provádí povrchové úpravy kovů.

V roce 2007 byla ve společnosti MEP Galvanovna a.s. provedena kompletní rekonstrukce zneškodňovací stanice alkalicko-kyselých, chromových a kyanidových vod v galvanizovně. Projekt zahrnoval také instalaci nového řídicího systému. Hlavním účelem této rekonstrukce byla optimalizace celé technologie a minimalizace vlivu lidského faktoru při zachování stávajícího zařízení. Současně bylo nutné řešit požadavek na zvýšení průtočného výkonu stanice. Celkovou rekonstrukci včetně implementace nového řídicího systému prováděla firma AITEC s.r.o. Výkon zneškodňovací stanice byl zvýšen na 16 m3/h, provoz je 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Celou referenci si můžete přečíst na serveru www.reliance.cz

Služby a použité technologie