TECO - Automatizace - Detail

 

Řídicí systém houseboatu PORT X

Popis reference

  • Země: Česká republika
  • Název akce: Řídicí systém houseboatu PORT X - Praha
  • Rok realizace: 2013
  • Řídicí systém: Tecomat Foxtrot
  • Programové vybavení: Mosaic
  • Realizace: SUP-TECHNIK, s.r.o.Insight Home, a.s.

Přístav splněných snů o svobodném bydlení či podnikání na vodě už dostal své reálné obrysy. Hausbót, dům na vodě, plovoucí showroom či kanceláře či relaxační prostor - ať už to pojmenujeme jakkoliv, pořád jde o myšlenku jedinečného designového mobilního zařízení PORT X z dílny architektů z Atelieru SAD.

Jedná se vlastně o moduly propojené vedle sebe, jež vytvoří prostor více než stovky metrů čtverečních. Objekt hausbótu se skládá ze dvou samostatných částí. Ponton, na kterém jsou umístěny moduly užitné části, zajišťuje stabilitu a mobilitu Portu X v případě tažení lodí. Objekt se může přemisťovat dle požadavků majitele a aktuálních možností kotvení na toku řeky. V případě ohrožení lze táhnout do ochranného přístavu.

Luxusní objekt vyžaduje odpovídající komfort bydlení a nutně i řízení technologií. Proto byl PORT X vybaven systémem domácí automatizace Chytrý rozvaděč, který je postaven na řídicím systému Tecomat Foxtrot naší společnosti a na trh jej v tuzemsku i zahraničí dodává společnost SUP-TECHNIK, s.r.o.

Řídicí systém

PORTX je kompletně řízen Chytrým rozvaděčem a obsahuje základní modul DUE+ a rozšiřující moduly ALARM M a KAMERY DIGITAL.

Ovládána jsou veškerá svítidla, rolety, zásuvky, zabezpečení, kamery a monitoruje spotřebu el. energie. Na míru bylo zapracováno rozšíření o funkce hlídání hladin v nádržích včetně signalizace kritických hodnot a ovládání vpustních a výpustních ventilů. Dálším rozšířením je nadstavba o stmívání DMX svítidel.

Služby a použité technologie