TECO - Automatizace - Domácí automatizace - Inteligentní dům

 

Domácí automatizace - Inteligentní dům

Inteligentní ovládání domu je díky moderní technologii snadno dostupné každému. Základem této domovní (domácí) automatizace je řídící jednotka PLC – Tecomat Foxtrot. Jediný řídící systém dokáže zajistit pohodlné ovládání celého domu a vám tak usnadnit celou řadu činností. Tato jednotka řídí jednotlivé ovládatelné prvky inteligentní domácnosti na základě získaných dat od vstupních čidel. Například světla, rekuperaci, tepelné čerpadlo, topení, chlazení, přístupové systémy, zabezpečení domu atd. Tyto technologie již dávno nejsou spojené pouze s průmyslovou automatizací, pomocí inteligentní elektroinstalace může naprosto každý proměnit svůj domov na inteligentní (inteligentní dům, inteligentní byt), který ušetří čas, energie i námahu. Vytvořte svůj domov nejen inteligentní a automatozovaný, ale i soběstačný. To vše je možné díky systému domácí automatizace Tecomat Foxrot, který představuje nejlepší možnost, jak se stát skutečným pánem domu.

Více informací

Jde například o

  • nástěnné vypínače,
  • termostaty,
  • čidla pohybu,
  • infračervené ovládání,
  • stmívače,
  • relé,
  • audiohlásiče.
a mnoho dalších. Sortiment se trvale rozšiřuje.

Tyto senzory a aktory S/A, někdy nazývané vstupy/výstupy V/V nebo I/O z anglického inputs/outputs, jsou v domě de facto decentralizovány. Stačí je mezi sebou propojit dvouvodičovým kabelem, přes které jsou napájeny a probíhá na nich komunikace. Kabeláž může být libovolně větvena, největší vzdálenost od centrály je řádově 400 až 500 m. Konce není nutno impedančně zakončovat. Není nutno každý kontakt každého vypínače nebo snímače teploty kabelovat mnoha žilovým kabelem celým domem až do centrály. I když i tuto centralizovanou topologii "do hvězdy" systém samozřejmě umožňuje. záleží na konkrétní volbě a na tom co projektant zvolí. Sběrnice CIB je deterministická a nejdelší odezva povelu je do 150ms. 

Bezdrátové senzory a aktory se k Foxtrotu párují přes master sítě RFox. Pracují v pásmu 868MHz.

Na rozdíl od systémů deklarovaných jako decentralizované, kde každý uzel musí mít svůj vlastní výrobcem definovaný řídicí program, senzory a aktory systému Foxtrot nenesou žádné lokální řídicí nebo regulační funkce. Vše se odehrává v centrále.

Foxtrot v silnoproudé rozvodnici
Obr. Ukázka silnoproudé rozvodnice s centrálou Foxtrot (s kabelem) a řádkou modulů se vstupy a výstupy (horní řada). 

Foxtrot je otevřený systém. Domácí automatizace je pouze podmnožinou všech jeho možností.

Systém Foxtrot stejně jako ostatní PLC v řadě Tecomat je od začátku koncipován jako univerzální řídicí systém a pro domácí automatizaci je rozšířen o hardwarové a softwarové funkce které se typicky vyskytují v domech, v bytech, v domácnostech, ale i v hotelích, v administrativních a v komerčních budovách. Je stavěn na maximální výkon, na rychlost zpracování dat, na velké kapacity paměti a na standardizované komunikační porty a protokoly.

Velký důraz je kladen na servisovatelnost, vzdálenou správu, systémově podporovaný upgrade firmware každého modulu a především na dědičnost programů i komunikačních vazeb. Systémy Foxtrot a další Tecomaty se běžně používají v průmyslu, v energetice v dopravě a v dalších odvětvích. To je odlišuje od systémů od počátku stavěných resp. specializovaných pouze na domácí automatizaci, pouze na zabezpečení, pouze na vytápění, nebo pouze na osvětlení. Tyto výhody již ocenila řada firem, které na stavebnici Tecomat Foxtrot postavili své vlastní standardizované řešení domácí automatizace. Jiné s nimi realizují individuální i speciální projekty, kde jsou schopni sami naprogramovat naprosto nové funkce, aniž by čekali, až je výrobce zařadí do standardních knihoven přístupných všem.

Paralelní zpracování všech algoritmů v centrále

Principem centralizovaného řízení domu Foxtrotem je zpracování veškerých události a stavů ze senzorů  tj. zapnutí, vypnutí a měření, v centrální jednotce. Centrála přečte všechny vstupy, "vypočítá" z nich nové hodnoty výstupů tj. povely a nová nastavení pro aktory, které je ihned vykonají. Toto se vykonává cyklicky každých deset až sto milisekund. Kompletně pro celý dům. V jednom okamžiku (1 mžik oka trvá 100-150 ms viz bod 38. zde) tak systém vykoná paralelně všechny logické, regulační a koordinační funkce celého domu. 

Komunikace s okolím v každé otočce cyklu

Systém Foxtrot má nativně implementován ethernetový port. Připojuje se do standardní sítě LAN, ať už je malá domácí nebo velká podniková. V každé otočce cyklu Foxtrot vyřídí všechny požadavky na komunikaci s ostatními zařízeními. Především přes vlastní webový server s klienty v lokální síti nebo na internetu. Takovým typickým klientem je dnes chytrý telefon, tablet, SmartTV nebo klasický stolní počítač nebo notebook uživatele. Přes všechna tato zařízení se lze s Foxtrotem propojit jejich standardním webovým prohlížečem. Lze jím zobrazit vestavěné interaktivní stránky libovolně graficky zpracované podle přání klienta. Například jako sestavu efektních tlačítek s popisem funkcí a s malými displeji zobrazující aktuální teploty... Přes takové stránky lze kliknutím na tlačítko vykonat v domě na dálku jakýkoliv přednastavený sled akcí.

Ovládací webová stránka Foxtrotu
Obr. Příklad graficky zpracované ovládací stránky sestavené v modulu WebMaker v programovacím prostředí Mosaic

Protože může ovládat plnou desítku sériových komunikačních portů s volitelným rozhraním (RS-232, RS-485, CAN, Profibus, M-bus....), je Foxtrot zároveň domácí komunikační centrálou, ve které dochází k propojení složitějších zařízení, která mají sami svoje vlastní řízení a jsou schopna vysílat desítky a stovky parametrů a naopak přijímat desítky nejrůznějších povelů. Například zabezpečovací ústředny, multimedia, tepelná čerpadla, moderní plynové kotle aj.

Záznam událostí a měřených dat

Centrální jednotka Foxtrotu kromě toho, že bez přerušní neustále vykonává vlastní algoritmus řízení domu ve všech jeho aspektech a detailech, je zároveň místem pro archivaci. Zároveň všechny nebo jen vybrané události a data, včetně např. obrázků z kamer umí archivovat do vlastní paměti a zároveň poslat na vybraný záložní server nebo na datové uložiště pro pozdější analýzy nebo prezentaci v grafech.

 

Reference - inteligentní domy

Apartmánová vila – ostrov Curracao/Karibik

Apartmánová vila – ostrov Curracao/Karibik

Společnost ELEBRO CZ, integrační firma s realizacemi řízení v oblasti automatizace budov i průmyslových procesů, realizovala komplexní automatizaci řízení a ovládání apartmánové vily na ostrově Curracao na našem řídicím systému Tecomat Foxtrot.

Komplexní řízení technologií luxusní vily na severní Moravě

Komplexní řízení technologií luxusní vily na severní Moravě

V roce 2020 byla na severní Moravě dokončena novostavba luxusní vily, kde náš řídicí systém Tecomat Foxtrot, aplikovaný společností Micronic Přerov s.r.o. hraje podstatnou roli.

Vila se srdcem z kamene

Vila se srdcem z kamene

Na severní Moravě byl našim partnerem - společností FAMFULÍK s.r.o. nasazen řídicí systém Tecomat Foxtrot do vily plně vybavené nejmodernějšími technologiemi.

Vzorový apartmán v luxusním apartmánovém domě - Kiev, Ukrajina

Vzorový apartmán v luxusním apartmánovém domě - Kiev, Ukrajina

V ukrajinském Kievě v luxusním apartmánovém komplexu Tetris Hall byl vybudován vzorový showroom domácí automatizace vybavené našim řídicím systémem Tecomat Foxtrot.

Chytrá rezidence v Průhonicích - Praha, ČR

Chytrá rezidence v Průhonicích - Praha, ČR

Řízení technologií v luxusní rezidenci - Praha, ČR. Realizace: Insight Home a.s.

Řízení technologií podkrovního bytu - Praha

Řízení technologií podkrovního bytu - Praha

Důvody zákazníka pro pořízení a instalaci domácí automatizace bývají různé. Úspory, prestiž, pohodlí či komfort, každý to má nastaveno jinak. 

Řízení technologií rodinného domu – Berg, Rakousko

Řízení technologií rodinného domu – Berg, Rakousko

Řízení technologií rodinného domu – Berg, Rakousko. Realizace: Domotron, s.r.o.

Penzion Avalanche - Dolní Moravice

Penzion Avalanche - Dolní Moravice

Integrace do již vybudovaného penzionu v resortu Avalanche Dolní Moravice - Jeseníky. Ovládání vytápění a odpojování napájení jednotlivých pokojů.

Regulace vytápění a ohřevu bazénu novostavby RD, Beroun

Regulace vytápění a ohřevu bazénu novostavby RD, Beroun

Regulace vytápění a ohřevu bazénu novostavby RD, Beroun. Realizace: Tefora s.r.o.

Ovládání bazénu v chatě v Ochozu u Brna

Ovládání bazénu v chatě v Ochozu u Brna

Ohřev bazénu je jednou z často se opakujících automatizačních úloh. Pokud je k dispozici více než jeden zdroj tepla, stává se otázkou, kdy a který aktuálně vybrat. Petr Postránecký z firmy Axomer nám k tomu napsal...

Řízení technologií inteligentní rezidence – Koliba (Bratislava) - Slovensko

Řízení technologií inteligentní rezidence – Koliba (Bratislava) - Slovensko

Řízení technologií inteligentní rezidence – Koliba (Bratislava) - Slovensko. Realizace: Domotron, s.r.o.

Řízení technologií v rodinném domě – Stupava, Slovensko

Řízení technologií v rodinném domě – Stupava, Slovensko

Řizení technologií v rodinném domě – Stupava, Slovensko. Realizace: ARTFUL, s.r.o.

Komplexní ovládání technologií v rodinném domě – Hnúšťa, Slovensko

Komplexní ovládání technologií v rodinném domě – Hnúšťa, Slovensko

Komplexní ovládání technologií v rodinném domě - Hnúšťa, Slovensko. Realizace: Light Project, s.r.o.

EZMO Chytrý dům v Libáni. Tecomat Foxtrot je u toho

EZMO Chytrý dům v Libáni. Tecomat Foxtrot je u toho

V obci Libáň na Jičínsku otevřela firma EZMO plně vybavený vzorový dům, ve kterém se opravdu bydlí. Je po dohodě přístupný veřejnosti k prohlídce. S majitelem panem Bečanem lze probrat všechny klady a zápory na základě jeho vlastních zkušeností. Lze si zde i objednat realizaci podobného domu, neboť firma EZMO je integrátorem se zkušenostmi v instalacích. Vše lépe poznáte oživeno na stránkách www.ezmo.cz.

Řízení technologií v rodinném domě - Kadafalva, Maďarsko

Řízení technologií v rodinném domě - Kadafalva, Maďarsko

Řízení technologií v rodinném domě - Kadafalva, Maďarsko. Realizace: Szinusz Épületautomatika Kft.

Řízení technologií v rodinném domě - Praha

Řízení technologií v rodinném domě - Praha

Řízení technologií v rodinném domě - Praha. Realizace: SUP-TECHNIK, s.r.o.

Řízení systému vytápění rodinného domu a integrace se systémem Lutron - Düsseldorf, Německo

Řízení systému vytápění rodinného domu a integrace se systémem Lutron - Düsseldorf, Německo

Řízení systému vytápění rodinného domu a integrace se systémem Lutron - Düsseldorf, Německo. Realizace: ELPRAMO s.r.o., KD Elektronika s.r.o.

Řízení vytápění rodinného domu - Astana, Kazachstán

Řízení vytápění rodinného domu - Astana, Kazachstán

Reference -  řízení vytápění rodinného domu - Astana, Kazachstán. Realizace: Aquatherm nc group

Řízení technologií chytrého domu - Győr, Maďarsko

Řízení technologií chytrého domu - Győr, Maďarsko

Reference -  řízení technologií chytrého rodinného domu - Győr, Maďarsko. Realizace: Hardi Tamás

RD Popůvky s fotovoltaikou

RD Popůvky s fotovoltaikou

Řízení topného systému a ovládání žaluzií i rolet je v domech základní, často se opakující úlohou. Zde v rodinném domě v Popůvkách je i fotovoltaická elektrárna. Nahlédněme na ovládací obrazovky v pojetí firmy Axomer.

Řízení vytápění rodinného domu a integrace se systémem Lutron - Mnichov, Německo

Řízení vytápění rodinného domu a integrace se systémem Lutron - Mnichov, Německo

Řízení vytápění rodinného domu a integrace se systémem Lutron - Mnichov, Německo. Realizace: ELPRAMO s.r.o., KD Elektronika s.r.o.

Řízení systému vytápění a integrace se systémem Lutron - Berlín, Německo

Řízení systému vytápění a integrace se systémem Lutron - Berlín, Německo

Řízení systému vytápění a integrace se systémem Lutron - Berlín, Německo. Realizace: ELPRAMO s.r.o., KD Elektronika s.r.o.

Řízení systému osvětlení ***** Hotelu Wilson - Praha

Řízení systému osvětlení ***** Hotelu Wilson - Praha

Řízení systému osvětlení v ***** Hotelu Wilson - Praha. Realizace: ELPRAMO s.r.o.

Řízení technologií rodinného domu Želešice

Řízení technologií rodinného domu Želešice

Rodinný dům z přelomu roku 2012-2013 v Želešicích byl vybaven kompletní "chytrou" elektroinstalací se systémem Tecomat Foxtrot: osvětlení, vytápění, rekuperace, žaluzie, data a TV. Vše instalovala firma Axomer.

Řízení vytápění rodinného domu systémem Tecomat Foxtrot

Řízení vytápění rodinného domu systémem Tecomat Foxtrot

Řízení topného systému je běžnou, často se opakující úlohou. Petr Postránecký z firmy Axomer nám k tomu napsal...

Inteligentní dům u Prahy jako showroom vybavený systémem Tecomat Foxtrot je přístupný veřejnosti

Inteligentní dům u Prahy jako showroom vybavený systémem Tecomat Foxtrot je přístupný veřejnosti

V obci Středokluky nedaleko Prahy se nachází dům plně vybavený technologií firmy Teco, který je přístupný veřejnosti a lze si zde vyzkoušet ovládání inteligentního domu. Návštěvu si je možno sjednat u realizátora firmy ICT Expert podle tohoto letáku.

Komplexní řízení technologií rodinného domu - Debrecen, Maďarsko

Komplexní řízení technologií rodinného domu - Debrecen, Maďarsko

Komplexní řízení technologií rodinného domu - Debrecen, Maďarsko. Realizace: Home Intelligent Systems

Developerský projekt Rodinné domy Struhařov, Česká republika

Developerský projekt Rodinné domy Struhařov, Česká republika

Developerský projekt Rodinné domy Struhařov, Česká republika. Realizace: HAIDY a.s.

Developerský projekt Rezidence Klánovice, Česká republika

Developerský projekt Rezidence Klánovice, Česká republika

Developerský projekt Rezidence Klánovice, Česká republika. Realizace: HAIDY a.s.

Komplexní řízení technologií rodinného domu v Přerově

Komplexní řízení technologií rodinného domu v Přerově

Komplexní řízení technologií rodinného domu v Přerově. Realizace: MICRONIC Přerov s.r.o.

Komplexní řízení technologií rodinného domu - Győr, Maďarsko

Komplexní řízení technologií rodinného domu - Győr, Maďarsko

Komplexní řízení technologií rodinného domu - Győr, Maďarsko. Realizace: Hardi Tamás

Komplexní řízení technologií rodinného domu - Varšava, Polsko

Komplexní řízení technologií rodinného domu - Varšava, Polsko

Komplexní řízení technologií rodinného domu - Varšava, Polsko. Realizace: iQ BMS s.r.o. Systém Foxtrot zde řídí:

Řízená ventilace a systém osvětlení - Jekatěrinburg, Rusko

Řízená ventilace a systém osvětlení - Jekatěrinburg, Rusko

Řízená ventilace a systém osvětlení - Jekatěrinburg, Rusko. Realizace: Teritoria Kontrolja

Komplexní řízení rodinného domu – Bratislava, Slovensko

Komplexní řízení rodinného domu – Bratislava, Slovensko

Komplexní řízení rodinného domu – Bratislava, Slovensko. Realizace: Akira Slovakia s.r.o.

Řídicí systém rodinného domu v Beskydech

Řídicí systém rodinného domu v Beskydech

Řídicí systém rodinného domu v Beskydech. Realizace: GEOVAP, spol. s r.o.

Řídicí systém houseboatu PORT X

Řídicí systém houseboatu PORT X

Řídicí systém houseboatu PORT X - Praha. Realizace: SUP-TECHNIK, s.r.o., Insight Home, a.s.

Komplexní řídicí systém pro stylový bungalov - Tvrdošovce, Slovensko

Komplexní řídicí systém pro stylový bungalov - Tvrdošovce, Slovensko

Komplexní řídicí systém pro stylový bungalov - Tvrdošovce, Slovensko. Realizace: iQ House, s.r.o.

Školicí středisko technologického centra u Chlumu u Třeboně

Školicí středisko technologického centra u Chlumu u Třeboně

Školicí středisko technologického centra u Chlumu u Třeboně. Realizace: Tecont s.r.o.

Řízení systému vytápění rodinného domu u Kroměříže

Řízení systému vytápění rodinného domu u Kroměříže

Řízení systému vytápění rodinného domu u Kroměříže. Realizace: GEOVAP, spol. s r.o.

Řízení vzorového inteligentního bytu v developerském projektu Zbuzany - Praha

Řízení vzorového inteligentního bytu v developerském projektu Zbuzany - Praha

Řízení vzorového inteligentního bytu v developerském projektu Zbuzany - Praha. Realizace: En-Tech s.r.o. Praha

Řízení osvětlení - Houseboat No1

Řízení osvětlení - Houseboat No1

Řízení osvětlení - Houseboat No1. Realizace: Miroslav Pich – RockService

Řídicí systém montovaného rodinného domu Ecomodula - Francie, region Ile de France

Řídicí systém montovaného rodinného domu Ecomodula - Francie, region Ile de France

Řídicí systém montovaného rodinného domu Ecomodula - Francie, region Ile de France. Realizace: SUP-TECHNIK, spol. s r.o. 

Řídicí systém montovaného rodinného domu Ecomodula - Francie, Nord Pas de Calais

Řídicí systém montovaného rodinného domu Ecomodula - Francie, Nord Pas de Calais

Řídicí systém montovaného rodinného domu Ecomodula - Francie, Nord Pas de Calais. Realizace: SUP-TECHNIK, spol. s r.o. 

Řídicí systém montovaného rodinného domu Ecomodula - Francie

Řídicí systém montovaného rodinného domu Ecomodula - Francie

Řídicí systém montovaného rodinného domu Ecomodula - Francie. Realizace: SUP-TECHNIK, spol. s r.o.

Řídicí systém luxusního bytu v bytovém domě Tři věže - Bratislava, Slovensko

Řídicí systém luxusního bytu v bytovém domě Tři věže - Bratislava, Slovensko

Řídicí systém luxusního bytu v bytovém domě Tri veže - Bratislava, Slovensko. Realizace: iQ House, s.r.o. 

Řídicí systém pro rodinný dům - Balatonfűzfő, Maďarsko

Řídicí systém pro rodinný dům - Balatonfűzfő, Maďarsko

Řídicí systém pro rodinný dům - Balatonfűzfő, Maďarsko. Realizace: László Várga, Tamás Hardi

Řídicí systém pro rodinný dům - Cegléd, Maďarsko

Řídicí systém pro rodinný dům - Cegléd, Maďarsko

Řídicí systém pro rodinný dům - Cegléd, Maďarsko. Realizace: Home Intelligent System Ltd.

Řídicí systém pro Sluneční dům - Csömör, Maďarsko

Řídicí systém pro Sluneční dům - Csömör, Maďarsko

Řídicí systém pro Sluneční dům - Csömör, Maďarsko. Realizace: MODO Group Ltd., Home Intelligent System Ltd.

Řídicí systém luxusního inteligentního rodinného domu v Brně

Řídicí systém luxusního inteligentního rodinného domu v Brně

Řídicí systém luxusního rodinného domu v Brně. Realizace: Insight Home, a.s., GEOVAP, spol. s r.o., AFCON POWER & AUTOMATION s.r.o.

Řízení technologií a vizualizace rodinného domu v Ratajích u Kroměříže

Řízení technologií a vizualizace rodinného domu v Ratajích u Kroměříže

Řízení technologií a vizualizace rodinného domu v Ratajích u Kroměříže. Realizace: Technoglobal.CZ s.r.o., GEOVAP, spol. s r.o.

Řídicí systém a vizualizace rodinného domu ve Strážnici

Řídicí systém a vizualizace rodinného domu ve Strážnici

Řídicí systém a vizualizace rodinného domu ve Strážnici. Realizace: EV COMP s.r.o.

Řídicí systém pro rodiný dům v Brně

Řídicí systém pro rodiný dům v Brně

Řídicí systém pro rodiný dům v Brně. Realizace: Ing. Lukáš Famfulík

Komplexní systém řízení energií v rodinném domě, Bzenec

Komplexní systém řízení energií v rodinném domě, Bzenec

Komplexní systém řízení energií v rodinném domě, Bzenec. Realizace: Roman Pospěch

Řídicí systém a vizualizace luxusního mezonetového bytu v Praze Dejvicích

Řídicí systém a vizualizace luxusního mezonetového bytu v Praze Dejvicích

Řídící systém Mezonetovoho bytu Praha Dejvice. Realizace: Stakohome Network s.r.o.  Praha

Podkrovní byt, Praha Dejvice

Podkrovní byt, Praha Dejvice

Řídící systém podkrovního bytu, Praha Dejvice. Realizace: Stakohome Network s.r.o.  Praha

Stomatologické centrum - EsthéDent, Praha

Stomatologické centrum - EsthéDent, Praha

Řídící systém multimédií Stomatologického centra EsthéDent Praha. Realizace: Stakohome Network s.r.o. Praha

Rodinný dům v Křeslicích

Rodinný dům v Křeslicích

Řídící systém rodinného domu v Křeslicích. Realizace: Stakohome Network s.r.o.  Praha

Řídící systém a vizualizace systémů vytápění a osvětlení bytové jednotky v ostravském komplexu Viladomy Gemini

Řídící systém a vizualizace systémů vytápění a osvětlení bytové jednotky v ostravském komplexu Viladomy Gemini

Řídící systém bytové jednotky v ostravském komplexu Viladomy Gemini. Realizace: Technoglobal.CZ s.r.o.

Rodinný dům Hvozdná u Zlína

Rodinný dům Hvozdná u Zlína

Řízení a vizualizace rodinného domu ve Hvozdné u Zlína. Realizace: GEOVAP, spol. s.r.o.

Řízení technologií v ekologických domech Ecomodula, Francie

Řízení technologií v ekologických domech Ecomodula, Francie

Řízení technologií v ekologických domech Ecomodula, Francie. Realizace: Insight Home a.s., SUP-TECHNIK spol. s r.o.

Rodinný dům Stradonice, Nižbor

Rodinný dům Stradonice, Nižbor

Řídicí systém akumulačního vytápění kotlem na dřevo s přípravou teplé vody. Realizace: ING CS

Řídicí systém luxusního rodiného domu v jižních Čechách

Řídicí systém luxusního rodiného domu v jižních Čechách

Řídicí systém luxusního rodiného domu v jižních Čechách. Realizace: řídící systém - Petr Vetešník, stavba - Auböck, s. r. o.

Systém řízení a vizualizace vícezdrojového vytápění rodinného domu ve Třtí

Systém řízení a vizualizace vícezdrojového vytápění rodinného domu ve Třtí

Systém řízení a vizualizace vytápění rodinného domu s více zdroji tepla. Realizace: EVP v.o.s.

Kompletní systém řízení a vizualizace technologií rodinného domu v Kroměříži

Kompletní systém řízení a vizualizace technologií rodinného domu v Kroměříži

Kompletní systém řízení a vizualizace technologií rodinného domu. Realizace: EV COMP, s.r.o.

Řídící systém luxusního inteligentního rodinného domu ve Velkých Bílovicích

Řídící systém luxusního inteligentního rodinného domu ve Velkých Bílovicích

Řídící systém luxusního rodinného domu. Realizace: S&V ProIB

Řídící systém luxusního rodinného domu v Bratislavě

Řídící systém luxusního rodinného domu v Bratislavě

Řídicí systém luxusního rodinného domu v Bratislavě. Realizace: S&V ProIB

Řídicí systém technologií luxusního rodinného domu v Českých Budějovicích

Řídicí systém technologií luxusního rodinného domu v Českých Budějovicích

Řídicí systém technologií luxusního rodinného domu v Českých Budějovicích. Realizace: S&V ProIB

Řídící systém technologií luxusního rodinného domu v Hradci Králové

Řídící systém technologií luxusního rodinného domu v Hradci Králové

Řídicí systém technologií luxusního rodinného domu. Realizace: Lamal s.r.o.