TECO - Automatizace - Detail

 

Řídicí systém rodinného domu v Beskydech

Popis reference

  • Země: Česká republika
  • Název akce: Řídicí systém rodinného domu v Beskydech
  • Rok realizace: 2013-14
  • Řídicí systém: Tecomat Foxtrot
  • Programové vybavení: Mosaic, SCADA Reliance
  • Realizace: GEOVAP, spol. s r.o.

Na přelomu let 2013 a 2014 vyrostl v Beskydech uprostřed krásné přírody moderní dům, kombinující moderní i přírodní materiály. Investor správně pochopil, že je vhodné integrovat technická zařízení rodinného domu do jednoho centrálního systému, kterým byl zvolen náš systém Tecomat Foxtrot. 

V tomto objektu představovala integrace zejména regulační systém vytápění/chlazení, který představuje teplovodní vytápění podlah, stropní topení/chlazení a topnýmé žebříky. Přípravu teplé vody pro systém vytápění a přípravu TUV zajišťuje tepelné čerpadlo. Studená voda pro stropní chlazení je čerpána z podzemních vrtů. Dále bylo požadováno zabezpečení objektu, ovládání předokenních žaluzií a rolet a další.

Řídicí systém

Pro řízení a integraci dílčích systémů a technologií byl zvolen náš systém Tecomat Foxtrot s centrální jendotkou CP-1000 a periferními moduly řady CFox na CIB sběrnici. Jako interiérové ovládací prvky byly zvoleny vypínače v designu Gira System55. 

K centrálnímu modulu je připojen mini PC NUC, který poskytuje data modulu Reliance 4 Smart Client. K němu přistupuje uživatel prostřednictvím zařízení iPad a iPhone. Díky tomu může uživatel sledovat jednotlivé technologie a nastavovat parametry je v příjemném grafickém rozhraní. Přístup k ovládání technologií domu je možný samozřejmě i prostřednictvím intranetu a internetu.

Více informací o této referenci naleznete na www.reliance.cz.

Služby a použité technologie