TECO - Automatizace - Detail

 

Řízení technologií v rodinném domě - Praha

Popis reference

  • Země: Česká republika
  • Název akce: Řízení technologií v rodinném domě - Praha 
  • Rok realizace: 2015
  • Řídicí systém: Tecomat Foxtrot
  • Programové vybavení: Mosaic
  • Realizace: SUP-TECHNIK, s.r.o.

Společnosti SUP-TECHNIK spol. s r.o. a Insight Home, a.s. se spojily a vyvinuly nový koncept pro domácí automatizaci – intelioBOX. Jedná se o typizovaný domovní a bytový rozvaděč, dodávaný v několika velikostech pro různě velké instalace. Obsahuje technologie pro silnoproudé i slaboproudé domovní rozvody včetně veškerých komponent pro jištění a chránění celé elektroinstalace. Není zapomenuto na rozvod televizního a satelitního signálu, datovou síť včetně nakonfigurovaného wifi routeru a zálohovaného datového úložiště.

Inteligenci zajišťuje řídicí systém Tecomat Foxtrot, využitý pro pohodlné ovládání světel, žaluzií, topení i dalších zařízení, dále certifikovaný zabezpečovací systém EZS, kamerový systém se záznamem a multimediální server. Veškeré obsažené technologie může uživatel ihned po zapojení ovládat z moderní vizualizace pomocí tabletů i chytrých telefonů a to i vzdáleně a nejen to. Dokonce si může sám nastavovat scénáře, teplotní režimy a další parametry systému.

Dosavadní způsob realizace chytrých domů je založen na individuálním, neopakovatelném řešení každé jednotlivé instalace. intelioBOX používá stejné technologie jako zakázkově realizované inteligentní domy, ale je dodáván plně zapojený a kompletně naprogramovaný. Realizaci plnohodnotné domovní automatizace nyní zvládne i běžný elektrikář či montážní firma, která se na chytré domy nespecializuje. Uživatelé navíc ušetří značnou část finančních prostředků za projektovou přípravu a programování.

Jednou z realizací IntelioBOXU je rodinný dům v Praze, kde ovládá osvětlení, stínicí techniku a vytápění. Zajišťuje bezklíčový přístup pomocí biometrických senzorů, zabezpečení domu včetně kamer. Majitelé oceňují široké možnosti uživatelských nastavení a pohodlné scénické ovládání, které je u rozlehlejší nemovitosti nutností.

Služby a použité technologie